Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały, Żłobek Miejski w Sławnie

GIMNASTYKA DLA SMYKA

  1. „Muchy” – na hasło rodzica: Mucha fruwa! dziecko (mucha) biega po pokoju drobnymi kroczkami, machając rękami (skrzydełkami) i naśladując bzyczenie muchy. Na hasło rodzica: Mucha chodzi po podłodze! dziecko przyjmuje pozycję na czworakach i wolno porusza się po podłodze.
  2. „Skoki z kostką” –  dziecko rzuca kostką, liczy samodzielnie lub z pomocą rodzica i głośno podaje wyrzuconą liczbę oczek, a następnie wykonuje tyle skoków obunóż w przód. Zabawę można urozmaicić o skoki na jednej nodze lub element rywalizacji (wyznaczamy do pokonania trasę i na przemian z dzieckiem rzucamy kostką i skaczemy, kto pierwszy doskoczy do mety wygrywa).
  3. „Ptaki” – dziecko biega po pokoju z rozłożonymi na bok ramionami, naśladuje lecącego ptaka. Następnie przysiada i pije wodę – wykonuje rytmiczne skłony głowy w przód i w tył.
  4. „Żaba w jeziorku” – rodzic rozkłada na podłodze gazety (jeziorka). Dziecko przyjmuje pozycję na czworakach (żabka). Powtarza za rodzicem słowa: Wpadła żabka do jeziorka, wpadła żabka do jeziorka, wpadła żabka do jeziorka… Bęc! Skacze po całym pokoju. Na słowo Bęc! wskakuje na najbliższą gazetę.
  5. „Pająk i muchy” – dziecko biega po pokoju, bzyczy jak mucha: bzz… W rogu pokoju czyha rodzic – pająk. Na hasło rodzica: Raz, dwa, trzy, pająk patrzy! mucha zastyga w bezruchu. Jeśli mucha się poruszy lub zaśmieje, pająk łapie ją w pajęczynę i następuje zamiana ról.