SORTER KOLORÓW

Proponujemy stworzenie w domu sortera kolorów. Na jego stworzenie jest wiele możliwości- mogą to być jak u nas kolorowe piłeczki i koszyki, kolorowe klocki i np miski kuchenne, pudełka po butach itp. Pojemniki oznaczamy kartkami w wybranych kolorach. zadaniem dziecka jest posortowanie przedmiotów w odpowiednie pojemniki według kolorów. Zabawę tę można modyfikować biorąc pod uwagę umiejętności i wiek dziecka- można zacząć od sortowania dwóch kolorów i stopniowo zwiększać ich liczbę. Sortowanie może być na początku trudne dla dziecka, dlatego należy mu dać czas na naukę. Przy okazji możemy głośno powtarzać nazwy kolorów, pytać dziecko o znalezienie piłeczki w wybranym kolorze, możemy liczyć piłeczki w pojemniku na głos. Nawet dzieci, które nie potrafią mówić dzięki takim zabawom mogą nauczyć się rozpoznawania kolorów.

KOSZ Z PIŁECZKAMI DO SORTOWANIA
FOT. 1