Wycieczka do Darłowa

W dniu 19.09.2022r. przedszkolaki pojechały autobusem na wycieczkę do Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie. Przedszkolaki zobaczyły zamkowy dziedziniec oraz razem z Panią przewodnik zwiedziły wszystkie pomieszczenia. Na koniec wycieczki wykonały prace plastyczne na konkurs „NA KSIĄŻĘCYM ZAMKU”. To była ciekawa i pouczająca lekcja historii.

Dzieci z przedszkola uczestniczą w wycieczce do Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie. Grupa dzieci oczekuje na zwiedzanie pomieszczeń i na pamiątkę ustawiły sie przed podestem umieszczonym na dziedzińcu zamkowym.
Dzieci stoja w jednym z pomieszczeń zamkowych. Pani przewodnik opowiada im o żyjących dawno temu na zamku książętach. Przy okazji dzieci oglądają w zanajdującej się w pomieszczeniu gablocie butelki z miniaturkami statków.
Dzieci z przedszkola słuchają opowieści pani przewodnik o koronacji na króla. Znajdują się w zamkowej sali i przyglądają się ustawionym postaciom króla i królowej. Wokół widac wiele gablot w których znajdują się królewskie rekwizyty.
Dzieci przedszkolne znajdują się w sali muzealnej. Pani przewodnik zaproponowała im wykonanie prac plastycznych. Siedza na kocykach i trzymając w ręku podkładki rysują prace o Zamku.
Przedszkolaki stoją na dziedzińcu zamkowym i na szczęscie każdy chce dotknąć mosiężnego gołąbka który symbolizuje szczęście.