Jesteśmy bezpieczni!

W dniu 21.09.2022r. w czasie spotkania z Paniami Policjantkami nasze „STARSZAKI”rozmawiały na temat zasad prawidłowego przechodzenia przez pasy, odpowiedniego zachowania w ruchu ulicznym oraz będąc pasażerem samochodu. Nie zabrakło pytań dotyczących odpowiedzialnego zachowania w kontakcie z obcą osobą.

Dzieci siedzą na dywanie w przedszkolnej sali. Na zajęcia zaproszono Panie Policjantki, które siedza z przedszkolakami przed tablicą i zadają pytania dotyczące bezpieczeństwa.
Dzieci w przedszkolu uczesniczą w zajęciach z zaproszonymi Paniami Policjantkami. Panie stoją plecami do przedszkolaków i wskazując kierunki podnoszą rękę prawa i lewą na zmianę . Dzieci ucza sie 5 zasad bezpieczeństwa przy przechodzeniu pzrez pasy
Dzieci w sali przedszkolnej na dywanie uczestniczą w zabawie z Policjantkami. Doskonalą umiejętność pzrechodzenia przez jezdnię na specjalnych pasach rozłożonych na dywanie.
Na zajęcia do pzredszkola przyszły 2 panie policjantki. Dzieci siedza na dywanie i odpowiadają na pytania dotyczące prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Pani policjant demonstruje różne rodzaje znaków drogowych.