ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA – 6.10.2022R.

W czwartek w Zielonym Królestwie Krasnala Hałabały dzieci i rodzice bawili się z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. uroczystość rozpoczęła się wspólnym pląsem „Głowa, ramiona, kolana, pięty….’. następnie odbyły się zawody sportowe : sadzenie i zbieranie ziemniaków, wyścig z przenoszeniem gorącego kartofla i rzuty do celu. jak można było przewidzieć wszystkie konkurencje wygrały dzieci. Brawo!!! Rodzice nie martwcie się, następnym razem będzie lepiej.

Po zawodach rodzice i dzieci wspólnie wykonali stworki z ziemniaków. Święto zakończyło się poczęstunkiem. Wszyscy mieli okazję skosztować pieczonych ziemniaków.

Rodzice i dzieci biorą udział w wyścigu z ziemniakami. Sadzą i zbierają ziemniaki.
fot. 1
Tata z synem sadzą ziemniaki na wyścigi podczas święta pieczonego ziemniaka.
Fot. 2
Dzieci i rodzice z drugiej grupy kibicują rodzicowi w konkurencji rzutu do celu.
Fot. 3
Dziewczynka rzuca ziemniakiem do obręczy. Dzieci i rodzice obserwują i kibicują.
Fot. 4
Mama i córka rywalizują ze sobą w konkurencji sadzenia ziemniaków.
Dzieci i rodzice kibicują zawodnikom.
Fot.5
Tata i córka rywalizują ze sobą w konkurencji sadzenia ziemniaków.
W tle widać pozostałych uczestników zawodów sportowych.
Fot.6
Na zdjęciu uwieczniono moment ogłoszenia wyników zawodów sportowych. Dzieci zwyciężyły więc rodzice biją im brawo.
Fot.7

Tata rywalizuje z córką w konkurencji sadzenia ziemniaków. W tle pozostali uczestnicy zawodów sportowych.
Fot.8
Mama z córką rywalizuje w konkurencji sadzenia ziemniaków. W tle pozostali uczestnicy zawodów.
Fot.9
Dzieci i rodzice konstruują ludziki z ziemniaków.
Fot.10
Dzieci i rodzice przy stoliku konstruują ludziki z ziemniaków.
Fot.11
Dwie dziewczynki oglądają wykonane przez siebie ludziki.
Fot.12
Dzieci i rodzice konstruują ludziki z ziemniaków przy stoliku.
Fot.13
Córka z mamą robią ludzika z ziemniaków.
Fot.14
Rodzice razem z dziećmi robią ludziki z ziemniaków.
Fot.15
Na stole ustawiono wystawę wszystkich ludzików z ziemniaków wykonanych wspólnie przez dzieci i rodziców.
Fot.16