WYCIECZKA DO DARŁOWA

W dniu 19.09.2022r. przedszkolaki pojechały autobusem na wycieczkę do Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie. Przedszkolaki zobaczyły zamkowy dziedziniec oraz razem z Panią przewodnik zwiedziły wszystkie pomieszczenia. Na koniec wycieczki wykonały prace plastyczne na konkurs „NA KSIĄŻĘCYM ZAMKU”. To była ciekawa i pouczająca lekcja historii.

Grupa dzieci z przedszkola stoi na dziedzińcu zamkowym w Darłowie. Dzieci przyjechały na wycieczkę zwiedzić Zamek Książąt Pomorskich
fot.JB
Dzieci przedszkolne zwiedzają pierwsza salę muzealną dotyczącą morza. Pani przewodnik opowiada dzieciom ciekawe rzeczy i pokazuje ukryte w butelkach statki.
fot. JB
dzieci przedszkolne stoją w sali muzealnej i słuchaja ciekawostek na temat koronacji. Pani przewodnik opowiada o historii mieszkających na zamku książąt.
fot. JB
Dzieci z pzredszkola wykonują prace plastyczne na konkus " Na książęcym Zamku". Siedza na poduszkach i na podkładkach rysuja to co kojarzy się z zamkiem.
Dzieci w czasei zwiedzania pomieszczeń zamkowych uczestniczą w konkursie plasy=tycznym. Rysują prace na temat " Na książęcym zamku"