WYCIECZKA NA KOMENDĘ POLICJI W SŁAWNIE

21 listopada dzieci wraz z nauczycielami wybrały się na wycieczkę na Komendę Policji w Sławnie. Wspólnie z Panią Policjantką zwiedziły dyżurkę, gdzie zapoznały się z praca policjanta pełniącego dyżur i czuwającego nad bezpieczeństwem w mieście. Następnie obejrzały pomieszczenia aresztu śledczego, gdzie miały możliwość , między innymi,obserwować procedurę alarmową. Zobaczyły też pokój przesłuchań z weneckim lustrem, które wzbudziło dużo śmiechu. Odwiedziły policyjnego psa Nero, który bardzo się ucieszył na widok gości. Dzieci miały też możliwość obejrzeć policyjne radiowozy. Na zakończenie zwiedziły budynek strzelnicy, w którym obserwowały trening strzelecki, a także mogły osobiście poczuć ciężar broni treningowej /zgodnie z zasadami bezpieczeństwa/ i obejrzeć pokaz rozkładania pistoletu na części i ponownego składania. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem profesjonalizmu i szybkości pana policjanta. Kiedy wycieczka dobiegła końca dzieci podziękowały i pożegnały się z panią policjantką. Po tak ciekawie spędzonym przedpołudniu kilkoro dzieci postanowiło w przyszłości zostać policjantami.

Dzieci siedzą w autokarze w drodze na wycieczkę na Komendę policji w Sławnie.
fot. AS
Dzieci siedzą w autokarze w drodze na Komendę policji.
fot. AS
Grupa dzieci wraz z panią policjantką stoją w pomieszczeniu Komendy policji w Sławnie.
fot.AS
Pan policjant pełniący służbę w dyżurce Komendy miejskiej w Sławnie objaśnia dzieciom stojącym przed nim, co widzą na monitorach z kamer miejskich.
fot.AS
Dzieci wraz z paniami i panem policjantem znajdują się w dyżurce Komendy Policji w Sławnie.
fot.AS
Dzieci w dyżurce Komendy Policji w Sławnie wraz z Panem policjantem .
Grupa dzieci w pomieszczeniu aresztu śledczego Komendy Policji w Sławnie.
fot. AS
Dzieci i Panie w pokoju przesłuchań Komendy policji w Sławnie obserwują lustro weneckie.
fot. AS
Dzieci stoją w pokoju przesłuchań obserwują kolegów po drugiej stronie weneckiego lustra.
fot.AS
Dzieci wraz z paniami i panią policjantką stoją przed kojcem psa policyjnego Nero.
fot. AS
Dzieci , panie i pani policjantka obserwują psa Nero w kojcu.
fot. AS
Grupa dzieci ogląda policyjny radiowóz.
Fot.AS
Grupa dzieci ogląda policyjny radiowóz, kilkoro dzieci ogląda policyjna czapkę.
fot.AS
Grupa dzieci, pani i panie policjantki stoją przy radiowozie policyjnym.
fot. AS
Grupa dzieci słucha wyjaśnień pani policjantki obserwując jednocześnie trening strzelecki na strzelnicy policyjnej.
fot. AS
Pani policjantka pokazuje dzieciom broń treningową.
Fot. AS
Pani policjantka pokazuje dzieciom pistolet treningowy.
Fot. AS
Dwoje policjantów opowiada dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas treningu strzeleckiego.
fot. AS
Dzieci i panie w pomieszczeniu strzelnicy Komendy Policji w Sławnie.
fot. AS
Dzieci obserwują przejazd tarczy strzelniczej po szynie w pomieszczeniu strzelnicy Komendy Policji w Sławnie.
Fot. AS
Dzieci oglądają pistolet treningowy w pomieszczeniu strzelnicy Komendy Policji w Sławnie.