SPOTKANIA Z PRZYRODĄ

Kolejne już zajęcia z realizowanego w grupie III programu ” Spotkania z przyrodą”. Tym razem nasze przedszkolaki rozmawiały z Panią Basią o ptakach oraz konieczności ich dokarmiania w okresie mroźnej i śnieżnej zimy. Dowiedziały się co najchętniej zjadają i jak wykonać w domu samodzielnie taki ptasi przysmak. W ramach spaceru zaniosły kulki do karmników w ogrodzie przedszkolnym , a w swoim kąciku wykonały zimowa dekorację z ptaszkami.

Dzieci uczestnicza w zajęciu w sali przedszkolnj, siedzą na dywanie i słuchają ciekawostek na temat ptaków.
fot. JB
Pani pokazuje starszakom ziarenka-ulubione przez ptaków.
fot. JB
Dziewczynka w rekawiczkach pomaga w wykonaniu ptasiego przysmaku, miesza ziarenka ze smalcem w misce.
fot. JB
Dzieci na laptopie wykonuja interaktywne zadanie na temat ptakow.
fot. JB
Chlopiec próbuje samodzielnie wykonac zadanie na karcie, dopasować ptaki w karmniku.
fot. JB
Dzieci wkładają kulki z ziarnami-ulubiony przysmak dla ptaków do karmnika.
fot. JB
Dekoracja zimowa w kąciku przyrody , ptaszki na gałązkach i karmnik cały zasypany śniegiem.