CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

Dzieci z najstarszej grupy przy współpracy Stacji Sanitarno-Epidemiolgicznej w Sławnie realizowały w przedszkolu od 20-26.01.2023r. program edukacji antytytoniowej-” Czyste powietrze wokół nas”. Program stanowił pierwszy etap nabywania wiedzy na temat szkodliwości dymu tytoniowego oraz sposobów radzenia sobie w sytuacjach, w których dziecko narażone jest na szkodliwe zwyczaje osób palących. Zdjęcia prezentują podejmowane działania:

Dzieci na spacerze ida w parku, uczestniczą w wycieczce na temat szkodliwości dymu. W czasei spaceru obserwuja wydobywające się dymy i oceniają ich szkodliwość na nasze zdrowie
Dzieci na spacerze tematycznym ” Co i dlaczego dymi?”- szukają źródeł dymów i oceniają ich szkodliwość i wpływ na nasze zdrowie
Dzieci wykonuja w przedszkolu pami,atowe zdjęcie z gościem , pracownikiem poradni Sanitarno-Epidemiologicznej, ktora prowadziła prelekcję na temat zdrowia
Spotkanie z Panią Magdą- pracownikiem Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zwiększające świadomość dzieci w zakresie edukacji prozdrowotnej
Zdjęcie przedstawia indywidualne rysunki dzieci na temat źródel dymów- praca zbiorowa na dyuzym arkuszu.
Zbiorowa praca dzieci w formie plakatu na temat ” Co dymi?”
ce w szatni przedszkolnej na tablicy przedstawiają Dinozaura DINKA. Bohatera programu " Czyste powietrze wokół nas"
Prace dzieci- DINEK- bohater realizowanego programu
Prace dzieci w formie ksiązki na temat podrózy naszego bohatera DINKA
Rysunki dzieci w formie zbiorowej książki o podróży Dinka
Dzieci siedza na dywanie przed tablica tematycznei związaną z tematyka antytytoniową.prezentują wykonane przez siebie znaczki " NIE PAL PRZY MNIE"
Dzieci prezentują wykonane przez siebie znaczki z prośbą- NIE PAL PRZY MNIE !