Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały, Żłobek Miejski w Sławnie

Biblioteka Przedszkolaka ogólnopolska kampania społeczna

W dniu 12.10.2021, Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie gościło przedstawiciela fundacji Burza Mózgów z siedzibą w Krakowie. Pan Łukasz Dębski przekazał mobilną biblioteczkę przedszkolaka w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej, której celem jest rozwijanie nawyków czytelniczych u dzieci oraz wspieranie działań międzypokoleniowych polegających na zaangażowaniu, do propagowania czytelnictwa, rodziców i przedstawicieli starszego pokolenia (seniorów). Kampania dofinansowana jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

kobieta i mężczyzna stoja na tle tablicy z pracami plastycznymi dzieci, przed nimi biała skrzynka z napisem biblioteka przedszkolaka
Małgorzata Król dyrektor Przedszkola nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie i Łukasz Dębski przedstawiciel projektu, prozaik, scenarzysta, autor licznych książek dla dzieci.