Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały, Żłobek Miejski w Sławnie

POZNAJEMY ZAWÓD PSZCZELARZA


10 kwietnia w naszej grupie gościliśmy Panią Ewelinę, która prowadzi własną pasiekę. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się  wielu ciekawych rzeczy o życiu pszczół, ich ważnej roli w przyrodzie,  zwyczajach, o tym co robią i jak zachowują się w ulu, oraz jak pożytek który przynoszą do ula zamienia się w miód. Pani Ewelina pokazała nam narzędzia wykorzystywane podczas codziennej pracy z pszczołami, a także   opowiedziała o swojej pasji jaką jest pszczelarstwo. Przedszkolaki dowiedziały się, jak wygląda praca odpowiedzialnego pszczelarza oraz jak pozyskuje się miód. Na koniec zajęć każdy przedszkolak mógł przymierzyć stroj pszczelarza i skosztować aromatycznego miodku. Dziękujemy Pani Ewelinie za ciekawe zajęcia i poświęcony nam czas.