ZAMIERZENIA STYCZEŃ – GR.II ( średniaki)

• poznanie zimowych  dyscyplin sportowych
  • rozumienie  wpływu aktywności fizycznej, hartowania na stan zdrowia, prawidłowy rozwój i samopoczucie
  • wzbogacanie czynnego i biernego słownika – nazwy zimowych dyscyplin sportowych, nazwy odzieży sportowej)
  • poznanie zasad bezpiecznej zabawy zimą,
  • poznanie zagrożeń płynących z niewłaściwego zachowania na śniegu i lodzie;
  • kształtowanie uczucia przywiązania do swojej rodziny;
  • okazywanie szacunku osobom starszym
  • ukazanie roli jaką pełnią dziadkowie w rodzinie –opieka, zaspakajanie potrzeb dzieci i wnucząt.
  • dostrzeganie użyteczności pracy dziadków.
  • sprawianie radości domownikom poprzez obdarowywanie ich samodzielnie wykonanymi upominkami.
  • zachęcanie dzieci do dbania o środowisko, dary natury oraz do ruchu i aktywnego życia w zgodzie z naturą.
  • uświadamianie konieczności dbania o przyrodę
  • poznanie zasad zdrowego żywienia oraz zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne.
  • docenianue roli warzyw i owoców w prawidłowej diecie.
  • rozumienie konieczności  wybierania bezpiecznych miejsc do zabaw (wdrażanie do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i rozsądku podczas zabaw zimowych);
  • wzbudzanie zainteresowań przyrodniczych;
  • wzbogacanie wiadomości na temat zwierząt biegunów polarnych.